Giant F4UCorsair EPP 1700mm ARF (modrá verzia)

Giant F4UCorsair EPP 1700mm ARF (modrá verzia)

ARF set F4U Corsair z EPP o rozpätí 1700 mm so striedavým motorom s regulátorom 85A, osadenými 10 servami a elektrickým zaťahovacím podvozkom. Ovládané krídelká, smerovka, výškovka a klapky, funkčné pozičné svetlá. Pre 6s LiPo 3300-4000mAh. Celý popis »
Značka: FMS Kód produktu: PM-4ST19083-A
Záruka: 2 roky EAN: 8595241358383
484,58 € s DPH
nie je skladom

Vought F-4U Corsair bol najvýkonejším americkým palubným stíhacím lietadlom druhej svetovej vojny. Po vyriešení počiatočných problémov (príliš tuhý podvozok a zlý výhľad z kabíny komplikujúci pristávanie na lietadlových lodiach) sa spolu s Grumman Hellcat postaral o zmietnutie japonského letectva z oblohy nad Pacifikom. Corsair úspešne operovali aj vo farbách britskej Fleet Air Arm a z pozemných letísk v eskadrách námornej pechoty. Vo výzbroji US Navy a Marines vydržal až hlboko do 50. rokov, kedy sa v úlohe stíhacieho bombardéru významne podieľal na zachytenie úvodného náporu komunistickej Severnej Kórey na začiatku kórejskej vojny ..

1400 mm EPP modely sú už "stará vesta" ... no, tak si dáme niečo ešte väčšieho - poriadneho námorného macka - F4U Corsair o rozpätí 1700 mm! Borci v FMS si dali záležať na množstve maketových detailov (vrátane funkčných pozičných svetiel) a celkovo realistickom prevedení so zaťahovacím podvozkom (vrátane ostrohy) a vztlakovými klapkami - to je, panečku, vec! Veeeľkééé rozmery, atraktívny vzhľad "warbirdu" a dobré letové vlastnosti predurčujú EPP Giant Corsair do úlohy monštruóznej rekreačnej stíhačky okorenené príjemnou dávkou bojového adrenalínu pre skúseného pilota, ktorý spoľahlivo zvláda lietanie s rýchlymi akrobatickými modelmi ...

Trup z penového EPP je dodávaný s namontovaným striedavým motorom s rotačným plášťom (C5060-300), s osadeným 85 A SBEC striedavým regulátorom a so spínaným stabilizátorom napájania UBEC 6/10 A pre napájanie prijímača a serv. Pre zjednodušenie palubnej elektroinštalácie slúžia dva káblové zväzky s multikonektormi spájajúcimi elektroniku v poloviciach krídla a v trupe; zaisťujú aj napájanie pozičných LED svetiel z prijímača. Pre zapojenie do prijímača sú vyvedené štandardné servokonektory JR/UNI pekne prehľadne označené zástavky s číslami kanálov (v štandardnom poradí kanálov Hitec/Futaba). Jednoduchý prístup k prijímaču a pohonnému akumulátoru zaručuje odnímateľný prekryt kabíny. S modelom je dodávaná maketová štvorlistá vrtuľa.

Krídlo takisto z penového EPP s polosúmerným profilom je dvojdielne, spájané 2 rúrkovými laminátovými spojkami. K trupu sa upevňuje zospodu 4 skrutkami. Krídelká aj klapky sú ovládané vždy dvoma miniservami s kovovými prevodmi uloženými v krídle.

Vodorovná chvostová aj zvislá chvostová plocha z EPP sa k trupu upevňuje skrutkami. Chvostové plochy sú ovládané miniservami s kovovými prevodmi uloženými v priestore kabíny pomocou drôtových ťahadiel.

Pred pripojením tiahel doporučujeme kormidla "rozpohybovať" opakovaným opatrným vychyľovaním hore a dole resp. vľavo a vpravo.

Podvozok je elektrický zaťahovací s plastovými dvierkami zatváranými a otváranými špeciálnymi servami, ostroha je riadená zvláštnym servom. Koordináciu pohybov podvozkových nôh a dvierok zabezpečuje elektronický sekvencér dodávaný v stavebnici.

Pre model budete potrebovať Li-poly šesťčlánok 3300 - 4000 mAh so zaťažiteľnosťou aspoň 25C.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom šesťkanálovú RC súpravu. Pri zapájaní prijímača sa riaďte návodom na obsluhu vašej RC súpravy. Ovládané sú krídelká, klapky, smerovka, výškovka a otáčky motora.

ARF set obsahuje: takmer hotový model so striedavým motorom, štvorlistou vrtuľou, regulátorom otáčok, 10 servami, elektrickým zaťahovacím podvozkom, LED pozičnými svetlami, súpravu príslušenstva, kontaktné lepidlo na EPP, obrázkový návod.

Rozpätie [mm]1700
Dĺžka [mm]1380
Hmotnosť [g]4700
Plocha krídla [dm2]54.7
Ovládané funkcieS,V,K(2),M,P(3),F(2)
Stavebná náročnosťS2
Náročnosť pilotážeP3

Pohon a RC vybavenie:

Black Sheep
Motor*C5060-300
Regulátor*striedavý 85A SBEC
Vrtuľa*16" štvorílistá
Akumulátor2x G3 RAY 11,1 V 3250 mAh
Serva*6x Mini MG 25g, 1x mikro 17g, 3x mikro 9g
RC súpravamin. 6 kanálov
*) Súčasť ARF setu

Potrebujete poradiť?

Jakub Harenčák
Ozvite sa mi...
Jakub Harenčák
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.