RC kvadrokoptéra DJI F309, Phantom 2

Doprava zadarmo
Výpredaj

RC kvadrokoptéra DJI F309, Phantom 2

7 kanálov, 30 cm, 2,4GHz, autopilot NAZA-M V2, GPS, Zenmus H3-3D Celý popis »
Značka: DJI Kód produktu: PM-DJI0309
Záruka: 2 roky EAN: 6958265113475
279,60 € s DPH
nie je skladom


Eshop je v plnej prevádzke!

Spoločne s firmou DJI, špičkovým výrobcom multikoptér a riadiacich systémov pre ne, sme pre vás pripravili nový RC set kvadrokoptéry pre rekreačné poletovanie aj natáčanie videa a fotografovanie. Phantom je kompletne zostavený, naprogramovaný a zalietaný, a vďaka inteligentnej elektronike NAZA-M V2 s GPS vám umožní vzlietnuť "priamo zo škatule". Pre lietanie s ním nemusíte mať žiadne predchádzajúce skúsenosti s vrtuľníkmi alebo multikoptérami - len otvorenú myseľ a chuť sa učiť. A to učenie pôjde ľahko a rýchlo; k dispozícii sú vám dva letové režimy s automatickou stabilizáciou pre riadenie po drôte "fly-by-wire". Palubná elektronika sama zaisťuje stabilný let modelu, vy jej s pomocou vysielača informujete svoje rozhodnutie, že Phantom má napr. letieť doprava dopredu a mierne stúpať! Pre natáčanie videa je k modelu dodávaný profesionálny 3-osi gimbal Zenmus H4-3D určený pre kamery GoPro Hero4, pomocou ktorého dosiahnete profesionálnych výsledkov.

Základom draka modelu je kompaktný škrupinový výlisok z odolného plastu, ktorý nesie motory, riadiacu elektroniku a pohonný akumulátor. Model je poháňaný štyrmi striedavými motormi 2312-0960vrtuľami 9.4x5". Pre napájanie slúži trojčlánkový Li-Po akumulátor 5200 mAh s integrovaným indikátorom zostávajúcej kapacity, ktorý sa ukladá do schránky v strede modelu. Pre signalizáciu prevádzkových stavov slúži trojfarebný LED indikátor s vysokou svietivosťou. Výbornú "čitateľnosť" polohy modelu zaisťujú LED svetlá s vysokou svietivosťou na spodnej strane ramien - predné ramená svietia na červeno, zadné blikajú zeleno, alebo žlto (podľa vybraného letového režimu). Pristávacie zariadenie tvorí dvojica plastových profilov, ktorá nesie tiež prijímačovú anténu a nové čidlo GPS/kompasu s antistatickou ochranou.

Pre ovládanie modelu slúži inovovaný sedemkanálový vysielač 2.4 GHz FHSS s dvoma krížovými ovládačmi pre riadenie základných funkcií (pohyb hore/dole, dopredu/dozadu, vľavo/vpravo a otáčanie okolo zvislej osi), dvoma trojpolohovým prepínačmi, ktorými sa volia letové režimy a režimy inteligentného riadenie orientácie modelu a otočným ovládačom kamery. Vysielač je dodávaný v Móde 2, ale môžete ho veľmi jednoducho softvérovo nastaviť na mód 1. Vysielač má ovládač v osi plynu neutralizáciu (tj. sám sa vracia do stredu), čo je výhodné pre natáčanie a fotenie. Knipel plynu je vybavený aretáciou, ktorá umožní zafixovať knipel plynu v dolnej polohe. Táto funkcia je vynikajúca pre zostup modelu z veľkých výšok. Rýchlosť klesania je obmedzená softvérovo.
Vysielač je napájaný z integrovaného Li-Pol akumulátora, stav napätia je indikovaný 4 LED diódami. Nabíjanie akumulátora je riešené cez Micro USB, ktoré je umiestnené na spodnej strane vysielača.

Srdcom Phantomu 2 je inteligentná riadiaca jednotka NAZA-M V2, ktorá môže pracovať v dvoch režimoch s automatickou stabilizáciou:

V režime stabilizácie polohy "Atti. Mode" riadiaca jednotka automaticky stabilizuje polohu multikoptéry vo všetkých osiach; povely z RC súpravy slúžia na uvedenie modelu do pohybu v príslušnej osi rýchlosťou úmernou veľkosti výchylky ovládača na vysielači, stabilitu modelu zaisťuje autopilot sám. Stabilizovaná je len poloha modelu, nie zemepisná pozície - pokiaľ ovládač na vysielači vrátite do stredu, model stabilne poletí, ale nie je zaručené, že bude visieť nehybne na mieste (aby zotrvával na mieste, musíte ho správnym spôsobom riadiť - ale potrebné pohyby ovládačov na vysielači sú len veľmi malé). Pri strate riadiaceho signálu z vysielača model prechádza do základného fail-safe režime - po krátkej dobe vo visení automaticky pristane na mieste, nad ktorým sa práve nachádza. Toto je režim vhodný pre rekreačné lietanie, kedy model vodíte ako "po drôtoch" ("fly-by-wire") - multikoptéra nasleduje vaše povely pre ovládanie modelu, ale vlastné riadenie má na starosti autopilot, ktorý len berie ohľad na vaše želanie letieť napr. doľava dopredu.

Tento režim je prístupný v pokročilom nastavení modelu -NAZAM.

V režime GPS stabilizácie polohy "GPS Atti. Mode" riadiaca jednotka automaticky stabilizuje multikoptéru vo všetkých osiach; povely z RC súpravy slúžia na uvedenie modelu do pohybu v príslušnej osi rýchlosťou úmernou veľkosti výchylky ovládača na vysielači, stabilitu modelu zaisťuje autopilot sám. Na použitie tohto režimu je nutné mať nainštalovaný modul snímača GPS a kompasu (magnetometra) ktorý dodáva dodatočné údaje o zemepisnej polohe (dĺžke, šírke, výške) a kurzu. Vďaka tomu je automaticky stabilizovaná nielen poloha modelu, ale aj jeho geografická pozícia. Ak ovládač na vysielači vrátite do stredu, model bude stabilne visieť na mieste. Pri strate riadiaceho signálu z vysielača sa model po krátkej dobe vo visení vráti do okruhu 10 m od miesta vzletu uloženého v pamäti riadiacej jednotky a po oneskorení 15 s vo visení automaticky pristane. Let späť sa odohrá vo výške 20 m alebo vyššie - ak sa nachádza model v okamihu aktivácie fail-safe v nižšej výške, najprv vystúpi do 20 m, a až potom začne návrat domov.
Toto je režim vhodný pre letecké snímkovanie, kedy automatická stabilizácia pilotovi "uvoľňuje ruky" pre ďalšiu činnosť nesúvisiace priamo s riadením modelu (ovládanie kamery) a sú v maximálnej miere potlačené poveternostné vplyvy.
Táto funkcia je nastavená z výroby.

Režim automatického návratu domov - Go Home - je možné nastaviť aj na pravý trojpolohový vypínač a tak je kedykoľvek počas letu možné túto funkciu vyvolať.
Táto funkcia je prístupná v pokročilom nastavení modelu - NAZAM.

V režime GPS stabilizácie je k dispozícii aj funkcia inteligentného ovládania smeru IOC - môžete voliť režim "Course Lock", v ktorom predok modelu (a tým pádom aj kamera) vždy mieri v prednastavenom smere bez ohľadu na to, kam letí model, alebo režim "home Lock ", v ktorom predok modelu stále mieri v smere čiary prechádzajúcej miestom vzletu a aktuálnou pozíciou multikoptéry. Oboje môžete s výhodou využiť pri natáčaní videa.
Tento režim je prístupný v pokročilom nastavení modelu - NAZAM.

Riadiaca jednotka samozrejme stráži napätie napájacieho akumulátora - na prvej úrovni vám dáva intenzívnym červeným blikaním LED indikátora na vedomie, že je na čase pristáť. Pri ďalšom poklese napätia na druhú úroveň model automaticky pristane.

Všetky tieto funkcie sú už naprogramované a nastavené vo výrobe, na vás zostáva len veľmi jednoduchá kalibrácia kompasu. Skúsený pilot ale môže - ak chce - s pomocou obslužného softvéru pre riadiacu jednotku NAZA-M V2 (musí to byť verzia Phantom 2 v1.0 alebo vyššia) a osobného počítača alebo notebooku s operačným systémom Windows (XP, 7) pripojeného prostredníctvom USB kábla dolaďovať nastavenie palubnej elektroniky podobne, ako je to možné u autopilota DJI NAZA-M. USB port nájdete v prednej časti modelu v priestore nad kamerou.

Spolu s modelom je dodávaný profesionálny 3-osi záves DJI Zenmuse H4-3DSo svojou vysokou presnosťou, vysokou schopnosťou stabilizovať, nízkou hmotnosťou a funkciou Plug and Play je tento gimbal široko používaný vo filmových a televíznych produkciách, v reklamných štúdiách pre zhotovovanie leteckých snímok a video záznamov. Aj pri vysokých rýchlostiach dokáže gimbal stabilizovať kameru s vysokou presnosťou. Presnosť kontrolného uhla je 0,08 °, takže fotka, alebo video výstup je v najvyššej kvalite.

Záves je určený pre kamery GoPro Hero4, s ktorými je plne kompatibilný a pomocou systémového konektora je možné prenášať obraz z modelu na zem (pre túto funkciu je nutné model dodatočne vybaviť FPV súpravou, napr. LightBridge).

Pri použití kamery GoPro Hero4 odporúčame NEPOUŽÍVAŤ WiFi tejto kamery pre prenos videa na chytrý telefón!

RC set obsahuje:

  • hotový model Phantom 2
  • podvozok s modulom GPS/kompasu
  • sedemkanálový vysielač 2.4 GHz
  • profesionálny záves Zenmus H4-3D pre kamery GoPro Hero4
  • súpravu 4 párov vrtúľ
  • pohonný akumulátor Li-Po 3S 11,1 V 5200 mAh
  • sieťový nabíjač LiPo
  • skrutkovač Philips
  • USB kábel a slovenský návod (originálny anglický návod a obslužný softvér je k stiahnutiu na webových stránkach DJI)

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na