RC lietadlo Sky Scout

RC lietadlo Sky Scout

ARF set, plug in 2GO Celý popis »
Značka: Hitec Kód produktu: PM-2HI13210
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 0669962132107
131,58 € s DPH
nie je skladom

Čo je už roky zvykom v automobilovom priemysle, preniká teraz aj do RC modelárstvo! Hitec predstavuje nový cvičný a školský model SkyScout založený na "koncernovej platforme" EasyStar II vzniknuté vo vývojových dielňach Multiplexu. Osvedčený model z takmer nerozbitného ELAPORu s do detailu premyslenou konštrukciou vo výrobných halách Hitec doplnili kvalitnou palubnou elektronikou a ponúkajú výborný a cenovo dostupný RC set vhodný pre začiatočníkov a rekreačné polietanie

SkyScout je spoľahlivý školské a cvičný ťahúň, ktorý uspokojí začínajúcich pilotov, ktorý vykoná od úvodného osekávania pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachtenie. Rovnako tak poteší rekreačného víkendového letca, ktorému poskytne skladný a ľahko prepravovateľné model pre dokonale relaxačné polietanie, nosič kamery, platformu pre FPV systém ... čokoľvek chcete!

SkyScout je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného ELAPORu poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie provy do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom prove viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, C2812-1100) uloženým v pylóne za krídlom so sklopnou vrtuľou, osadeným regulátorom 18 A a servami smerovky a výškovky HS-55 je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odoberateľný s klasickými "zacvakávacími" uzávery MULTIPLEX. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, pre krídelká sú pripravené predlisované šachty a súčasťou stavebnice sú potrebné páky a tiahla. Polovice krídla sa spájajú uhlíkovú rúrkovou spojkou.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Vodorovná chvostová plocha je pre jednoduchú prepravu odoberateľná.

Príprava k letu zahŕňa iba nasadenie polovíc krídla, upevnenie vodorovnej chvostovej plochy, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú smerovka, výškovka a otáčky motora; doplniť ovládanie krídeliek je otázka niekoľkých desiatok minút.

Na ovládanie modelu budete potrebovať akúkoľvek aspoň štvorkanálový RC súpravu. Samozrejme, budete môcť bez problémov pridať aj ovládanie krídeliek. Ak sa k tomu rozhodnete, budete potrebovať ešte dve ďalšie serva HS-55.

Pre napájanie SkyScoutu budete potrebovať trojčlánkový Li-poly akumulátor 11.1 V s kapacitou aspoň 1300 mAh (zaťažiteľnosť aspoň 15C), ale SkyScout uvezie až 2200 mAh trojčlánkové sady.

SkyScout je určený pre začiatočníkov - ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne polietať. Jeho letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s riadením modelu smerovkou a výškovkou - a v prípade doplnenia ovládanie krídeliek aj krídelkami. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú SkyScoutu celkom dobre! Výkon motora je dostatočný pre živé stúpanie, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. SkyScout vie využiť aj nepríliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

P2GO set obsahuje: trup vylisovaný z ELAPORu s namontovaným striedavým motorom C2812-1100, sklopnou vrtuľou 7x6 ", regulátorom otáčok HBE-18A a 2 servami HS-55, krídlo vylisované z ELAPORu, vodorovnú chvostovú plochu z ELAPORu, uhlíkovú rúrkovou spojku krídla a podrobný návod ku stavbe.

Rozpätie [mm]1366
Dĺžka [mm]977
Hmotnosť [g]700
Plocha krídla [dm2]28
Ovládané funkcieS,V,M
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP1

Pohon a RC vybavenie:

Vzdušný zvedDiaľkový zved s krídelkami
Motor*Himax C2812-1100*Himax C2812-1100
Regulátor*střídavý Hitec HBE-18A*striedavý Hitec HBE-18A
Vrtule*sklopná 7x6"*sklopná 7x6"
AkumulátorRAY G3 11,1 V 1600 mAhRAY G3 11,1 V 2200 mAh
Serva*2x HS-55*2x HS-55 + 2x HS-55
RC súpravaaspoň 4 kanály
*) Súčasť P2GO setu


Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi