264287 SHARK RR

264287 SHARK RR

Shark++, trup s namontovaným striedavým motorom, vrtuľou 5x4,5", regulátorom otáčok 12A a 2 servami, krídlo, vodorovnou chvostovou plochou, prijímač RX-5 M-LINK ID 9, pohonný akumulátor Li-BATT FX 3/1-950 (M6), drobné príslušenstvo a podrobný návod Celý popis »
Značka: Multiplex Kód produktu: PM-1M264290
Záruka: 2 roky EAN: 4041033102879
134,83 € s DPH
nie je skladom

Konštruktéri v multiplexe už dlhšiu dobu sledovali úporné snaženie modelárskeho ľudu o preškolenie legendárneho Easy Staru na lietací čln, motorák s kolesovým podvozkom či akrobatický model, neušlo im oblepovanie páskami alebo dokonca laminovanie trupu ... Evidentne usúdili, že to vlastne nie je tak úplne zlý nápad , a prišli s novým modelom pre každého, ktorý vychádza z konštrukcie Easy Staru.

Nový SHARK je model, ktorý porastie spoločne s tým, ako porastú vaše skúsenosti. Začnete s "EasyStarovitým" školským motoráčikom s ovládanou smerovkou a výškovkou, trup môžete vystužiť dodatočný plastovým krytom zvyšujúcim odolnosť pri pristávaní na brucho, potom s pomocou tuningovej súpravy pridáte ovládanie krídeliek, potom sa rozhodnete naučiť vzlietať zo zeme a namontujete tuningový kolesový podvozok, potom sa vydáte k vode a jednoduchým "nacvaknutím" tuningového člnového trupu získate lietací čln ... proste, SHARK je ako rozprávkový dedko, ktorý vám splní každé želanie!

Rovnako ako jeho predchodca je SHARK spoľahlivý školský a cvičný ťahúň, ktorý uspokojí začínajúcich pilotov, ktorých prevedie od úvodného „osekávania“ pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachteniu. Rovnako tak poteší rekreačných víkendových letcov, ktorým poskytne skladný a ľahko prepraviteľný model pre dokonale relaxačné polietanie na tráve, asfalte aj pri vode ... čokoľvek chcete!

SHARK je cvičný motorový model z vysoko odolného ELAPORu poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie provy do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom provy viedlo prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, Permax BL-O 2816-1450) uloženým v pylóne za krídlom s pevnou vrtuľou, osadeným 12 A regulátorom MULTIcont BL-12 SD, prijímačom RX-5 M-LINK ID 9 a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímateľný s magnetickými uzávermi. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, pre krídelká a ich káble sú pripravené predlisované šachty a drážky. Polovice krídla sa spájajú rúrkovou spojkou.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Plávajúca vodorovná chvostová plocha je pre jednoduchú prepravu odnímateľná, upevnená jednoduchým zámkom, ktorý sa už skvele osvedčil pri modeloch Merlin a Panda.

Príprava k letu zahŕňa iba nasadenie polovíc krídla, upevnenie vodorovnej chvostovej plochy, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú smerovka, výškovka a otáčky motora; doplniť ovládanie krídeliek s pomocou tuningovej súpravy je otázka niekoľkých desiatok minút.

K ovládaniu modelu budete potrebovať aspoň štvorkanálovú RC súpravu MULTIPLEX 2,4GHz M-LINK. Ak použijete RC súpravu SMART SX, vysielač po zapnutí automaticky rozozná predprogramovaný prijímač v modeli a nebudete už musieť nič ďalej nastavovať. Optimálna je aspoň šesťkanálová RC súprava umožňujúca nezávislé ovládanie serv krídeliek a ďalšie "hranie".

Pre napájanie Shark je dodávaný trojčlánkový Li-po akumulátor 11.1 V s kapacitou 950 mAh (zaťažiteľnosť 20C).

SHARK je určený pre začiatočníkov ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne poletieť. Jeho letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s riadením modelu smerovkou a výškovkou - a v prípade doplnenia ovládania krídeliek aj krídelkami. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú Sharku veľmi dobre! Výkon motora je dostatočný pre živé stúpanie a rekreačnú akrobaciu; má rezervu aj pre lietanie s objemným člnovým trupom.

Tuning SHARKu

  • Ovládanie krídeliek: Ak sa rozhodnete doplniť ovládanie krídeliek, je k dispozícii originálna tuningová súprava MULTIPLEX #6 5165 obsahujúca 2 serva, predlžovacie káble, tiahla a páky.
  • Vystuženie trupu: pomocou plastového krytu #22 4329 jednoducho vystužíme predok a spodok trupu aj pre drsnejšie pristátie na brucho.
  • Kolesový podvozok: Pre vzlet a pristátie z asfaltovej dráhy môžete jednoducho "nacvaknúť" tuningový kolesový podvozok #22 4327.
  • Lietacie člny: rovnako ľahko môžete "nacvaknúť" člnový trup z ELAPORu #22 4328 a SHARK premeniť na "vodníka". Člnový trup s kýlom a stupňom pre výborné vedenie smeru a ľahké odlepenie používa pre stabilizáciu krídlovité "pahýle" na bokoch trupu poskytujúce za letu aj určitý vztlak - to je konštrukcia, s ktorou prišiel pred takmer 100 rokmi Claudius Dornier. Rovnaké "pahýle" mali jeho legendárne stroje Dornier Val alebo obrie Do-X, rovnako ako veľké americké "Clipper" - štvormotorový Martin 130 lietajúci na sklonku 30. rokov naprieč cez Tichý oceán do Číny a na Filipíny aj konkurenčný Boeing 314 nasadený na prvej transatlantickej linke spájajúcej USA a Európu.

ARF set RR+ obsahuje: trup vylisovaný z ELAPORu s namontovaným striedavým motorom, vrtuľou 5x4,5", regulátorom otáčok 12A a 2 servami, krídlo vylisované z ELAPORu, vodorovnú chvostovú plochu z ELAPORu, prijímač RX-5 M-LINK ID 9, pohonný akumulátor Li-BATT FX 3 / 1-950 (M6), drobné príslušenstvo a podrobný návod k stavbe.

Rozpätie [mm]1070
Dĺžka [mm]870
Hmotnosť [g]500
Plocha krídla [dm2]19.5
Ovládané funkcieS,V,M
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP1

Pohon a RC vybavenie:

Motor* PERMAX BL-O 2816-1450
Regulátor*striedavý MULTIcont BL-12 SD
Vrtuľa*5x4,5"
Akumulátor*Li-BATT FX 3/1-950 mAh
Serva*2x MS-12015
RC súpravaMULTIPLEX M-LINK 2,4GHz aspoň 4 kanály
*) Súčasť RR+ setu

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.