RC lietadlo BETA 1400

RC lietadlo BETA 1400

Prakticky hotový model školského motorového vetroňa z takmer nezničiteľného extrudovaného penového polypropylénu (EPP) so striedavým motorom. Ovládaná smerovka, výškovka, krídelká. Osadený striedavý motor, regulátor a 4 serva. Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST1480-A
Záruka: 2 roky EAN: 8595241340319
108,01 € s DPH
nie je skladom


Eshop je v plnej prevádzke!

ALPHA 1500 už nie je na oblohe sama! K elegantnému motorovému vetroňu sa pripája odolná a húževnatá ťažná kobylka BETA 1400. Spoľahlivý školský a cvičný ťahúň uspokojí začínajúcich pilotov ktorých prevedie od úvodného osekávania pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachteniu. Rovnako tak poteší rekreačných víkendových letcov, ktorým poskytne skladný a ľahko prepraviteľný model pre dokonale relaxačné polietanie.

BETA 1400 je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie provy do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom provy viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, CD2622) uloženým v pylóne za krídlom s pevnou vrtuľou, osadeným regulátorom 20 A a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímateľný s magnetickými uzávermi. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, krídelka sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Polovice krídla sa spájajú uhlíkovou rúrkovou spojkou. Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Chladeniu motora napomáha vstup chladiaceho vzduchu v nábežnej časti pylónu, chladiaci vzduch prúdi kanálmi okolo plášťa motora.

Príprava k letu zahŕňa iba prilepenie chvostových plôch (stredným sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú krídelká, smerovka, výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom štvorkanálovú RC súpravu. V tom prípade sa obe servá krídeliek zapájajú pomocou Y-kábla (súčasťou stavebnice) do jedného kanála. Pri zapájaní prijímača sa riaďte návodom na obsluhu vašej RC súpravy. Ideálne je, ak máte aspoň päťkanálovú počítačovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie serv krídeliek. V tom prípade môžete nastaviť diferenciáciu výchyliek krídeliek; pre začiatok odporúčame 50% - tj. výchylka krídelka dole je polovičná v porovnaní s výchylku hore. Užitočné je tiež mixovať krídelká tak, aby sa súčasne vychyľovali nahor vo funkcii aerodynamickej brzdy pre uľahčenie pristátie. To oceníte na menších pristávacích plochách a zvlášť pri lietaní na svahu. Pri nastavovaní aerodynamických bŕzd dbajte na to, aby aj pri plnom vychýlení krídeliek nahor vo funkcii brzdy bola zachovaná možnosť ich plnej výchylky hore v úlohe krídeliek.

BETA 1400 je určená pre začiatočníkov ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne poletieť. Jej letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu okolo všetkých troch osí; so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami aj výškovkou. Túto skúsenosť "ako keď nájdete" najneskôr hneď potom, čo sa pustíte do lietania so svojim prvým akrobatickým modelom alebo (polo) maketou akéhokoľvek druhu. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú Bete celkom dobre! Výkon motora je dostatočný pre veľmi živé stúpanie, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. BETA 1400 vie využiť aj nie príliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

Pre napájanie Bety 1400 budete potrebovať trojčlánkový Li-poly akumulátor 11.1 V s kapacitou aspoň 1300 mAh (zaťažiteľnosť 20C). Model ale bez problémov "uvezie" trojčlánky až do cca 2200 mAh.

ARF stavebnica obsahuje: trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom, pevnou vrtuľou 5x4 ", regulátorom otáčok 20A a 2 servami, krídlo vylisované z EPP s inštalovanými 2 servami, chvostové plochy z EPP, uhlíkovú rúrkovú spojku krídla a podrobný návod k stavbe a lietaniu.

Nastavovanie regulátora Beta 1400 Mk.II (s priehľadnou kabínou)

Regulátor umožňuje zapnúť alebo vypnúť brzdu vrtule. Pri nastavovaní postupujte nasledovne:

1. Začnite s vysielačom a modelom vypnutým. Zapnite vysielač a ovládač plynu presuňte do polohy plný plyn.

2. K regulátoru pripojte pohonný akumulátor.

3. Zhruba po 5 sekundách sa ozve dlhé pípnutie nasledované krátkym.

4. Stiahnite ovládač plynu na vysielači úplne nadol.

5. Ozve sa dlhé a krátke pípnutie nasledované trilkom a dlhým pípnutím. To je signál, ktorý oznamuje, že nastavenie brzdy bolo zmenené. Regulátor sa vrátil do normálneho prevádzkového stavu, môžete vzlietnuť.

6. Vyššie uvedeným postupom môžete kedykoľvek zmeniť nastavenie regulátora zo stavu "brzda zapnutá" do stavu "brzda vypnutá" alebo naopak.

Nastavovanie regulátora Beta 1400 Mk.III (s priehľadnou kabínou a upevňovacími skrutkami krídla)

Regulátor umožňuje zapnúť alebo vypnúť brzdu vrtule. Pri nastavovaní postupujte nasledovne:

1. Začnite s vysielačom a modelom vypnutým. Zapnite vysielač a ovládač plynu presuňte do polohy plný plyn.

2. K regulátoru pripojte pohonný akumulátor. Po krátkej chvíli sa ozvú dve pípnutia.

3. Stiahnite ovládač plynu na vysielači úplne nadol.

4. Ozve sa jedno pípnutie. To je signál, ktorý oznamuje, že nastavenie brzdy bolo zmenené. Regulátor sa vrátil do normálneho prevádzkového stavu, môžete vzlietnuť.

5. Vyššie uvedeným postupom môžete kedykoľvek zmeniť nastavenie regulátora zo stavu "brzda zapnutá" do stavu "brzda vypnutá" alebo naopak.

Rozpätie [mm]1420
Dĺžka [mm]940
Hmotnosť [g]650 - 720
Plocha krídla [dm2]24.5
Ovládané funkcieS,V,K,M
Stavebná náročnosťS0
Náročnosť pilotážeP1,P2

Doporučený pohon a RC vybavenie:

ECOEnduro
Motor*CD2622
Regulátor*20A
AkumulátorRAY 11,1 V 1600 mAhRAY 11,1 V 2200 mAh
Vrtule*5x4"
Serva*4x 9g mikroservo
RC súpravamin. 4 kanály
*) Súčasť ARF stavebnice

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.