I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo

RC lietadlo GAMA 2100 Sport

Doprava zadarmo

RC lietadlo GAMA 2100 Sport

ARF brushless, vztlak klapky, 6 serv Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST141510-S
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 8595241354026
163,59 € s DPH
nie je skladom

Nová GAMA 2100 na prvý pohľad nadväzuje na našu úspešnú a veľmi obľúbenú ALPHA 1500. Okrem prostého zväčšenia rozmerov (rozpätie 2100 mm) sme jej do vienka dali dôkladnú konštrukciu z penového EPP dômyselne spevnenú výstuhami z uhlíkových rúrok a pásnic; štandardne ovládané funkcie (krídelká, smerovka, výškovka, otáčky motora) sme vo verzii Sport doplnili o ovládanie klapiek. GAMA 2100 Sport vďaka tomu predstavuje ideálny rekreačný model, ktorý vám pomôže sa zoznámiť s pilotážou "poriadnych" vetroňov s pokročilou mechanizáciou krídla.

Zachované samozrejme ostávajú osvedčené prednosti, Alpha: krídlo s veľkou nosnou plochou, ovládané krídelká, smerovka aj výškovka, pohon výkonným striedavým motorom. Robustná - a pritom veľmi ľahká - konštrukcia z penového EPP s uhlíkovými výstuhami zaručuje vynikajúcu odolnosť proti poškodeniu pri havárii alebo aspoň veľmi ľahkú opraviteľnosť, pokiaľ už k nejakej škode dôjde. Pre plné využitie možností modelu je dobré použiť šesť alebo sedem-kanálový počítačový vysielač s mixy pre vetroň so 4 servami v krídle. Napájanie zabezpečuje bežný Li Po trojčlánok 1500-2700 mAh - opäť nič náročného, to má dnes každý. GAMA 2100 je jednoducho model, ktorý porastie spolu s vami - od prvých krôčikov s jednoduchým "štvorkanálovým" nastavením až po klopanie na dvere sveta vysokovýkonných plachtárskych "orchideí" s dôkladným využitím možnosti počítačových rádií.

GAMA 2100 Sport je výkonný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP poháňaný striedavým motorom. Trup s namontovaným motorom (s rotačným plášťom, C2835, 1000 ot. / Min na V), regulátorom 25 A, a nainštalovanými servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP; pevnú "chrbticu" trupu tvorí uhlíková trubka. Kryt kabíny je odnímateľný s magnetickými uzávermi. Regulátor otáčok je jednoducho programovateľný s pomocou vysielača, napájať ho môžete z Li-po, LiFe aj NiCd / NiMH akumulátorov; najdôležitejšie je to, že má vstavaný výkonný spínaný stabilizátor SBEC umožňujúci napájať palubnú elektroniku so šiestimi servami. Vrtuľa je sklopná, s turbokužeľom s otvorom pre vstup chladiaceho vzduchu v strede. Chladeniu motora, regulátora a akumulátora napomáhajú ďalšie vstupy chladiaceho vzduchu na bokoch čela, nevyhnutné výstupné otvory pre ohriaty vzduch sú na bokoch trupu v priestore pod krídlom.

Dvojdielne krídlo s osvedčeným "plachtárskym" profilom je tiež vylisované z EPP, krídelká a vztlakové klapky (vystužené uhlíkovými pásmi) sú ovládané 2 pármi serv uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Polovice krídla sa spájajú dvoma uhlíkovými rúrkovými spojkami; uvoľneniu polovíc krídla za letu bránia plastové spony "nacvakávanie" na spojky.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Výškovka je opäť vystužená uhlíkovou pásnicou.

Príprava k letu modelu v základnom prevedení zahŕňa iba upevnenie chvostových plôch (prilepením stredným sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú krídelká, smerovka, výškovka, klapky a otáčky motora.

Na ovládanie modelu v núdzi vystačí štvorkanálová RC súprava (ak sa uspokojíte len s ovládaním krídeliek, smerovky a výškovky), ale pre plné využitie možností modelu je vhodné použiť aspoň šesťkanálovú počítačovú RC súpravu (v tom prípade sa serva klapiek zapájajú pomocou Y-kábla do jedného kanálu prijímača) alebo ešte radšej aspoň sedemkanálový vysielač umožňujúci zapojiť a nastaviť všetky serva samostatne.

Pre napájanie Gamu 2100 Šport budete potrebovať Li-poly akumulátor 11,1 V s kapacitou aspoň 1500 mAh. Model bez problémov "uvezie" trojčlánky až do cca 3300 mAh, optimálne sú sady 1800-2700 mAh.

GAMA 2100 Sport je určená pre začiatočníkov - ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, ale hlavne pre rekreačných pilotov, ktorí si chcú zalietať s termickým vetroňom alebo na svahu za miernejších podmienok. Letové vlastnosti sú príjemné, nezáludné a ovládanie modelu presné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu okolo všetkých troch osí; so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami aj výškovku, s používaním klapiek a pokročilej mechanizácie krídla vôbec. Tieto skúsenosti "ako keď nájdete" najneskôr hneď potom, čo sa pustíte do lietania so svojim prvým akrobatickým modelom alebo ešte väčším vetroňom. Aj keď treba nebudete z počiatku mať počítačovú RC súpravu, zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej motorovo-vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú Game s trochou pomoci motora veľmi ľahko a dobre! Výkon motora je dostatočný pre trvalé stúpanie pod uhlom cca 30-40 °, takže stúpanie do dostatočnej výšky pre lov termiky nebude nijako dlhé! GAMA 2100 citlivo reaguje aj na slabú termiku, ľahko sa vďaka presnému riadeniu okolo všetkých osí usadzuje aj do stúpavého komína s malým priemerom. A s ovládanými vztlakovými klapkami je to ešte úplne iná rozprávka!

ARF set obsahuje: trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom, sklopnou vrtuľou 10x7 ", regulátorom otáčok 25A, a 2 servami, krídlo vylisované z EPP s inštalovanými 4 servami, chvostové plochy z EPP, 2 uhlíkové rúrkové spojky krídla a podrobný návod k stavbe a lietanie.

Rozpätie [mm]2100
Dĺžka [mm]1230
Hmotnosť [g]1150 - 1300
Plocha krídla [dm2]37.3
Ovládané funkcieS,V,K(2),M,F(2)
Stavebná náročnosťS0
Náročnosť pilotážeP1,P2

Doporučený pohon a RC vybavenie:

Sport
Motor*C2835 - 1000KV
Regulátor*25 A (35 A špičk. / SBEC 5,5 V/3 A)
AkumulátorRAY 11,1 V 2200 mAh
Vrtuľa*10x7 sklopná
Serva*2x 18g (K)+ *4 x9g (S, V, F)
RC súprava6- až 7-kanálová počítačová
*) Súčasť ARF Sport setu

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Prečo nakupovať u RCprofi