I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo

RC lietadlo PIONEER

Doprava zadarmo

RC lietadlo PIONEER

ARF, rozpätie 1460 mm Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST1484-A
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 8595241345925
151,67 € s DPH
nie je skladom

PIONEER nie je len výborný školský model pre začiatočníkov, ale aj vynikajúci "ťažný kôň" pre pohodové rekreačné lietanie - ľahko ovládateľný, stabilný - a pritom schopný základnej akrobacie. Veľká nosná plocha, nízka letová hmotnosť a primerane výkonný striedavý motor sú typickými atribútmi dobrého cvičného modelu. Polosúmerný profil krídla zaručuje navyše výborné vlastnosti dokonca aj v lete na chrbte. Funkčné "pumovnice" umožňujú vynášanie parašutistu alebo cukríkovej "bomby" - dni na letisku s vaším cukríkovým bombardérom nebudú nikdy nudné!

Trup modelu z penového EPP je dodávaný s namontovaným striedavým motorom s rotačným plášťom, s osadeným striedavým regulátorom 30 A a servami smerovky, výškovky a ovládanie dvierok pumovnice. Vo prednej časti trupu pred kabínou sa pod odnímateľným krytom nachádza priestor pre akumulátory; priestor pre prijímač je pod krídlom. Pre PIONEER budete potrebovať Li-poly trojčlánky aspoň 1800 mAh sa zaťažiteľnosťou 15C, ale "uvezie" aj väčšie trojčlánky 2200 mAh, s ktorými sa doba letu náležite predĺži. Ak použijete sady sa zaťažiteľnosťou 20 alebo 25C, model samozrejme ešte viac ožije a lepšie "pôjde za vrtuľou". Pod krídlom, v priestore kabíny sa rovnako nachádza rozmerná "pumovnica" s plastovými dvierkami zatváranými a otváranými pomocou serva upevneného na boku trupu. Môže slúžiť na vynášanie výsadkárov alebo zhodenie cukríkov, papierových konfiet a pod.

Chvostové plochy sú z EPP a pre ľahkú prepravu a skladovanie sú odnímateľné - k trupu sa upevňujú skrutkou.

Krídlo s polosúmerným profilom z penového EPP je dvojdielne, spájané štvorhrannou rúrkovou uhlíkovou spojkou a veľkoplošnou plastovou "sponou". K trupu sa krídlo upevňuje polyamidovými skrutkami, ktoré sa pri prudkom náraze pri prípadnej havárii "odstrihnú" a obmedzí sa tak riziko poškodenia modelu. Krídelká sú ovládané dvoma servami uloženými v krídle. Pred pripojením tiahel odporúčame všetky kormidlá "rozpohybovať" opakovaným opatrným vychyľovaním hore a dole resp. vľavo a vpravo.

Pristávacie zariadenie tvorí trojkolesový podvozok s riaditeľnou prednou nohou a duralovým hlavným podvozkom upevňovaným k trupu skrutkami.

Pristávacie zariadenie tvorí trojkolesový podvozok s riaditeľnou prednou nohou a duralovým hlavným podvozkom upevňovaným k trupu skrutkami.Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom štvorkanálovú RC súpravu, ako je napr. CADET 4 2,4GHz. V tom prípade sa obe servá krídeliek zapájajú pomocou Y-kábla (nie je súčasťou stavebnice) do jedného kanála; pumovnica nebude funkčná. Ideálne je, ak máte aspoň päťkanálovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie serv krídeliek, a má kanál ovládaný prepínačom pre pumovnicu. V tom prípade môžete nastaviť aj miernu diferenciáciu výchyliek krídeliek; pre začiatok odporúčame výchylku krídelka dole menšiu o 10-20% v porovnaní s výchylkou hore - to modelom s krídlom s polosúmerným profilom uľahčuje koordinovaný prelet zákrutou. Vzhľadom k nízkemu plošnému zaťaženiu nemá veľký význam pokúšať sa krídelká mixovať ako klapky alebo brzdy.

PIONEER je určený pre začiatočníkov (pod dohľadom skúseného pilota), poteší pilotov, ktorí už zvládli školský model, ako je naša BETA 1400 - a vlastne vôbec nesklame žiadneho rekreačného letca. Naučíte sa s ním správne koordinované ovládanie modelu smerovkou, krídelkami aj výškovku a vychutnáte základnú akrobaciu vrátane lietania na chrbte! Bude pre vás výbornou prípravou pre skutočné akrobatické modely - ako je napríklad náš SCOUT.

ARF stavebnica obsahuje: hotový model so striedavým motorom, regulátorom otáčok a 4 servami, vrtuľu 10x5 "s kužeľom, duralový hlavný podvozok s kolesami, arch samolepiek, návod ku stavbe.

Rozpätie [mm]1460
Dĺžka [mm]1220
Hmotnosť [g]1250
Plocha krídla [dm2]36.5
Ovládané funkcieS,V,K(2),M
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP1,P2

Pohon a RC vybavenie:

TrénerDiaľkový cukríkový bombardér
Motor*striedavý*striedavý
Regulátor*striedavý 30A*striedavý 30A
Vrtule*10x5"*10x5"
AkumulátorRAY G2 11,1 V 1850 mAhRAY G2 11,1 V 2200 mAh
Serva*5x mikro
RC súpravamin. 5 kanálov (alebo 4 bez ovládania pumovnice)
*) Súčasť ARF stavebnice

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi